Modna oraz ponadczasowa lampa naftowa ogrodowa

lampy naftowe sklep

Wynaleziona i spopularyzowana w XIX wieku lampa naftowa jest dziś ciekawym elementem dekoracyjnym wielu domów i mieszkań. Doceniają ją zwłaszcza zwolennicy aranżacji retro, vintage oraz sielskiego stylu rustykalnego. Ciepłe światło doskonale buduje atmosferę pomieszczenia. A lampa naftowa ogrodowa stwarza warunki do przyjemnego, wieczornego relaksu na świeżym powietrzu. Sprawdzi się też na działce, gdzie nie ma dostępu do źródła prądu.

Lampy naftowe – sklep z oświetleniem tradycyjnym i nowoczesnym

Obecnie istnieją dwa warianty tego typu lamp:

• oświetlenie elektryczne, stylizowane na dawne
• klasyczne lampy naftowe nawiązujące do swoich poprzedniczek nie tylko wyglądem, ale także sposobem działania.

Te pierwsze najlepiej prezentują się w formie kinkietów. Mogą one ozdobić elewację, taras czy balkon. Natomiast większe, wiszące warianty sprawdzą się w salonie, jadalni czy przedpokoju. Mają wytrzymałą, stalową konstrukcję pozwalającą na długie użytkowanie. Dostępne są w kilku kolorach, a najbardziej populary to biały, czarny.

Z kolei stylowa lampa naftowa, wzorowana na tej z dawnych lat, posiada pojemnik do nalewana nafty, knot o regulowanej wysokości, szklane szybki lub żaroodporny klosz, drzwiczki zamykane na haczyk a także rączkę do przenoszenia. Najlepiej postawić ją na płaskiej powierzchni albo przymocować do sufitu.

lampy naftowe sklep

Klasyczna lampa naftowa ogrodowa i jej zalety

Korzystanie w ogrodzie z oświetlenia na paliwo niesie ze sobą takie korzyści, jak:

• odstraszanie owadów, głównie komarów i meszek
• zabezpieczenie na wypadek awarii prądu
• płomień lampy nie zgaśnie mimo opadów atmosferycznych
• to praktyczne akcesorium biwakowe