Jak wybrać idealne łóżko do sypialni?

łóżko 120 x 200

Sypialnia to przestrzeń w domu, która daje wytchnienie po ciężkim dniu i ogrzewa światłem nowego dnia. Jest to pokój przeznaczony do odpoczynku i intymności, odzwierciedlający charakter tych, którzy w nim mieszkają. Łóżko sypialnianie 120×200 to najlepszy wybór do każdej sypialni.

 

Łóżko nie tylko do spania

Wybór ramy to tak naprawdę kwestia estetyki, więc wystarczy dopasować ją do stylu mebli w naszej sypialni. Łóżka sypialniane 120×200 drewniane (bukowe, sosnowe lub dębowe) będą niezwykle trwałe i idealne do klasycznych sypialni. Pamiętajmy tylko, aby uzupełnić je o szafki nocne w tych samych odcieniach. Obecnie wśród łóżek cieszących się coraz większą popularnością znajdują się łóżka 120×200 tapicerowane – pokryte tkaniną lub skórą. Bardzo często posiadają one zagłówki oraz schowki na prześcieradła i pościel. Te o prostym designie będą idealne do nowoczesnych wnętrz, natomiast pikowane doskonale wpiszą się w estetykę glamour. Łóżko 120×200 nie służy nam tylko do spania, ale bardzo często zamienia się w kącik biurowy lub czytelniczy. Z tego powodu warto wybrać jego wariant z zagłówkiem. Czytanie książek czy praca na laptopie stanie się o wiele bardziej komfortowa. Wysokie, miękkie wezgłowie gwarantuje niezwykły komfort nawet podczas siedzenia.

Tego co ważne nie widać – stelaż i materac

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma idealnego materaca dla każdego, dlatego przed zakupem warto go wypróbować. Gdy leżymy na boku, nasz kręgosłup powinien tworzyć linię prostą. Jeśli natomiast leżymy na plecach, powinniśmy móc włożyć rękę pod plecy. Osoby cierpiące na alergię na roztocza powinny wybierać materace lateksowe, których porowata struktura sprzyja przepływowi powietrza. Materace sprężynowe kieszeniowe będą idealne do łóżek dwuosobowych – niezależnie poruszające się sprężyny zapobiegają przenoszeniu ruchów jednej osoby na drugą. Komfort naszego snu zależy również od stelaża i listew, czyli konstrukcji nośnej podstawy materaca oraz elementów tworzących powierzchnię nośną. Stelaż amortyzuje nacisk wywierany przez nasze ciało i pozwala materacowi optymalnie się do niego dostosować. Zapewnia również odpowiednią wentylację materaca, co zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy. Najtańszym, ale jednocześnie najgorszym wyborem jest postawienie na pojedynczy sztywny element. Podstawa z drewnianych listewek to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie – ważne jest jednak, aby odległość między listewkami nie przekraczała 4 cm. Połączenie materaca z ramą wzbogacimy o pokrowiec ochronny – aby zachować dokładną higienę, decydujemy się na materiał nadający się do prania w pralce.