Meble technorattan i ich uniwersalność

meble do ogrodu

Meble technorattan to już klasyka w wyposażeniu ogrodów, tarasów oraz balkonów. Proste, eleganckie formy doskonale wpisują się w każdą aranżację. Niezależnie od tego, czy ogród utrzymany jest w klimacie rustykalnym, boho, minimalistycznym bądź nowoczesnym, meble do ogrodu z technorattanu prezentują się znakomicie. Stanowią połączenie naturalnego wyglądu z wysoką funkcjonalnością oraz komfortem użytkowania. Co więcej, ich uniwersalny design sprawił, że zyskały również dużą popularność w urządzaniu wnętrz domów i mieszkań.

Meble technorattan i ich zalety

Meble technorattan lub eko-rattan imitują naturalną plecionkę wykonywaną ze wschodnioazjatyckich pnączy rattanowych. Zastosowane w nich włókna polietylenowe lub poliuretanowe gwarantują długi czas użytkowania. Sztuczny materiał wykorzystywany do produkcji tych mebli wzmacniany jest metalowym stelażem. Niewątpliwym atutem tego rozwiązana jest:

  • higiena i łatwość w utrzymaniu czystości
  • większa wytrzymałość na uszkodzenia wynikające z użytkowania
  • odporność na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak wahania temperatur, wilgoć czy duże nasłonecznienie
  • plastyczność w formowaniu materiału, giętkość i wytrzymałość na pęknięcia
  • nie blakną tak szybko jak rattan naturalny
  • są atrakcyjne wizualnie
meble do ogrodu

Najlepsze meble do ogrodu

Doskonałe właściwości sztucznych włókien sprawiają, że wykonane z nich meble technorattan idealnie sprawdzą się w warunkach zewnętrznych, w ogrodzie, na tarasie i balkonie. Może to być praktyczny wypoczynek składający się z narożnika, stołu i foteli. Na mniejszych przestrzeniach dobrze jest umieścić sofę z małym stolikiem i krzesłem. A wszystko to przyozdobione donicami ogrodowymi również z technorattanu, które świetnie dopełnią całą aranżację.