Jakie łóżko do sypialni wybrać? Kilka wskazówek na start

Pięknie prezentujące się łóżko jest obowiązkowym elementem umeblowania każdej sypialni. Dodatkowo, ten mebel wyjątkowo mocno wpływa na nasz komfort wypoczywania- jego zakup warto więc przemyśleć tak, aby być zadowolonym. Tym bardziej, że do dyspozycji będziemy mieć co najmniej kilka różnych wariantów.

Łóżko sypialniane 160×200- a może mniejsze? Większe? Czyli jaki rozmiar powinno mieć łoże małżeńskie


Najmniejszą dostępną wielkością łoża małżeńskiego jest wymiar 140×200. Jeśli jednak pozwala nam na to metraż, dobrym pomysłem będzie wybranie łóżka chociażby odrobinę większego. Optymalnym rozmiarem są łóżka do sypialni 160×200, które jednocześnie dają wysoki komfort wypoczywania, ale też nie zajmują aż tak wiele przestrzeni. Wielkość łóżka trzeba też dobrać pod kątem wielkości pomieszczenia oraz tego, aby było ono proporcjonalne w stosunku do pozostałych elementów umeblowania.

Wybór łóżka z odpowiednim materacem


Standardowo, łóżka, które cieszą się największą popularnością to propozycje, do których osobno dokupuje się materac. Może to być jeden materac o dużym rozmiarze lub też dwa mniejsze w przypadku łoża małżeńskiego. To praktyczne rozwiązanie, gdyż obudowa łóżka znacznie wolniej się starzeje lub zużywa niż sam materac. Łóżko sypialniane z dodatkowym materacem będzie o wiele wygodniejsze od każdej kanapy czy sofy z funkcją rozkładania. Dodatkowo, łóżka sypialniane 160×200 z samodzielnie wybranym materacem o odpowiednim wypełnieniu oraz pożądanej twardości to najbardziej komfortowe rozwiązanie. Parametry takiego materaca będziemy mogli idealnie dopasować do swoich potrzeb, a nawet jeśli współmałżonek ma inne oczekiwania, co do materaca- można kupić dwa różne.

Nowoczesne łóżka do sypialni 160×200 z dodatkowym miejscem na pościel


W sprzedaży znajdziemy zarówno propozycje z dodatkowym miejscem pościelowym jak i bez niego. Może ono być zaprojektowane jako jedna, wysuwana szuflada, gdzie będzie można schować kołdrę i poduszki. Może też być tak, że będzie to kilka szuflad po obu stronach łóżka. Tak czy inaczej, nawet tanie łóżka do sypialni 160×200, które będą posiadały takie dodatkowe miejsce do przechowywania- będą strzałem w dziesiątkę. Z czasem, kiedy gromadzimy coraz więcej elementów wyposażenia- każda dodatkowa przestrzeń do zagospodarowania po prostu się przydaje. Dlatego też warto wybierać łóżka, które posiadają dodatkowe szuflady.