Podnóżki do pracy – który model będzie najlepszy?

Na rynku meblarskim można znaleźć wiele różnych podnóżków. Ich specyficzną część stanowią meble przeznaczone do np. pracy. Sprawdzą się one niezależnie od tego, czy praca ta jest zorganizowana w biurze zewnętrznym, czy też we własnym domu.

Który podnóżek wybrać?

Zadaniem podnóżka jest odciążenie nóg, usprawnienie komfortu siedzenia i ogólna poprawa warunków pracy przy komputerze. Trzeba bowiem pamiętać, że jest to praca dość specyficzna, która wymaga okresowego rozluźnienia mięśni. Dzięki podnóżkowi nogi są lepiej ukrwione, a pracownik nie odczuwa aż tak dużego dyskomfortu. Co więcej, inwestycja w podnóżek jest też inwestycją we własne zdrowie. Trzeba bowiem pamiętać, że nieodpowiednia pozycja w trakcie pracy biurowej to dużo większe prawdopodobieństwo schorzeń stawów i układu krwionośnego.

Optymalna konstrukcja mebla

Najlepiej postawić na podnóżki, które są dość niskie. Warto wybrać model, dzięki któremu nogi będą usytuowane na odpowiedniej wysokości. Zaleca się, aby były one zgięte pod kątem 90 stopni, podobnie zresztą jak ramiona. Należy jednak zauważyć, że o ile ręce mogą sobie pozwolić na pewien „luksus ruchu”, o tyle nie można tego samego powiedzieć o nogach. Dlatego tak ważne jest, aby nie kupować podnóżków w ciemno, lecz żeby postawić na modele idealnie dopasowane do kształtu ciała. Opcjonalnie można też skorzystać z szerokiej oferty podnóżków o regulowanej wysokości.

Materiał wykonania

Większość podnóżków wykorzystywanych np. w biurach to konstrukcje metalowe. Ich zaletą jest duża trwałość i niezawodność. Jeśli ktoś realizuje się zawodowo w pracy zdalnej, może postawić na podnóżki wykonane z tworzywa sztucznego, drewna, a także z miękkich materiałów. W doborze właściwego mebla najważniejsze jest to, by spełniał on oczekiwania użytkownika i zapewniał mu maksymalny komfort pracy.

Posiadanie własnego podnóżka biurowego to nie tyle luksus, co raczej konieczność. Dzięki niemu znacząco poprawiają się warunki pracy, a także zwiększa się jej efektywność. Podnóżki mają też bardzo korzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie pracowników.