Co warto wiedzieć przed zakupem dywanu?

dywany do salonu

Dywany do salonu, jak również do innych pomieszczeń zakupywane są jako niemalże ostatnie podczas dekoracji pokoju, dzięki czemu dodają pożądanego charakteru. Ma on służyć jako ocieplenie podłogi, zwłaszcza gdy nie jest ona podgrzewana, dodatkowo pełni ogromną rolę w ochronie przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, jak również dodaje przytulności.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Idealnie dobrany dywan do salonu może całkowicie zmienić jego obecny wygląd, może także dodać mu subtelności oraz elegancji, wiadomo, wszystko zależy od preferencji danego klienta.

Materiał, z którego dywan jest wykonany

Pierwszą rzeczą, jaka może Ci przyjść na myśl, jest materiał, z którego dywany do salonu są wykonywane. Jest to jeden z kluczowych elementów, na który warto zwrócić uwagę. Najlepiej na tle całej reszty dywanów wypadają te, które zostały zrobione z wełny. Są one niezwykłym izolatorem ciepła, dodatkowo bardzo dobrze wyciszają pomieszczenie. Dywany do salonu wełniane dodatkowo są bardzo przyjemne w dotyku, prócz tego ciężko je ubrudzić. 

Podkład pod dywan

Jest on także bardzo istotny, a dokładniej jego rodzaj, do którego „miękka” strona dywanu zostanie przymocowana. Dzięki niemu możesz stwierdzić, na jakim podłożu dywan będzie spisywać się najlepiej. Jednakże najbardziej uniwersalnym materiałem, który tworzy podkład, są podkłady filcowe, które nadają się na każdą powierzchnię. 

Kolorystyka 

Wszystko jest uzależnione w tym przypadku od ogólnego wystroju wnętrza oraz jego barwy. Na przykład w przypadku nakrycia w kolorach jasnych, potrafi stworzyć niesamowite zjawisko optyczne, które będzie znacznie powiększać dany pokój. Dywany do salonu jak również cała reszta dywanów chlubią się tą zaletą jako jedne z niewielu akcesoriów do dekoracji, które potrafią wywoływać efekty złudzenia optycznego, dzięki którym dana powierzchnia znacznie może różnić się od tej „prawdziwej”. Dlatego warto mieć do na uwadze przy wyborze koloru.

Rozmiar dywanu

Przede wszystkim ważne jest, aby przed zakupem dobrze zastanowić się nad rozmiarem dywanu do salonu. Bowiem często klienci wybierają złe parametry, przez co w efekcie końcowym rezultaty nie są takie, jakie były początkowe oczekiwania.