Zasady wyboru łóżka jednoosobowego

Tradycyjnie wybór łóżka jednoosobowego nie jest uważany za trudne zadanie. Znacznie więcej uwagi poświęca się modelom dwuosobowym, w których dwie różne osoby powinny czuć się komfortowo. Ale czy to naprawdę takie proste z łóżkiem dla jednej osoby?
Różnorodność łóżek pojedynczych
Nowoczesny przemysł meblowy oferuje sporo opcji dla łóżek jednoosobowych. Aby zrozumieć, które pojedyncze łóżko (https://www.sfmeble.pl/c/lozka-pojedyncze-do-sypialni) najlepiej odzwierciedla potrzeby konkretnej osoby, usystematyzujmy odmiany. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest przeznaczenie mebli. Istnieją pojedyncze łóżka dla:
- dzieci;
- nastolatków;
- dorosłych.
Różnią się one nie tylko wielkością. Konstrukcja, projekt i poziom bezpieczeństwa są różne dla różnych grup wiekowych. Dlatego modele, które są podobne z wyglądu, różnią się w dotyku.
Wielkość mebli do łóżek jednoosobowych również jest różna. Dziś są wyróżnieni:
- model standardowy, o parametrach 90×190 cm;
- łóżko rozsuwane, o wymiarach 80×200 cm;
- model rozbudowany, o wymiarach 100×200 cm.
Są to popularne, ogólnodostępne warianty, które można znaleźć w każdym sklepie. Jeśli gabaryty osoby są większe, meble wykonywane są na zamówienie z uwzględnieniem indywidualnych parametrów. W takich próbkach szerokość łóżka może wynosić do 115 cm, a długość ponad 200 cm.
Kryteria wyboru łóżka pojedynczego

Rama i materiał je produkcji. Jest podstawą każdego mebla, szkieletem, od którego zależy jego jakość i trwałość. Rama dla pojedynczego modelu może być wykonana z litego drewna, płyty wiórowej laminowanej lub metalu. Najmocniejsza, najbardziej trwała jest rama metalowa. Wytrzymuje duży ciężar, zmiany temperatury w pomieszczeniu, częste rozkładanie i składanie.
Podstawa łóżka. Podczas gdy rama służy do podtrzymywania całej konstrukcji, głównym celem podstawy łóżka jest fizjologicznie poprawne ułożenie śpiącego. W modelu łóżka pojedynczego podstawa może być wykonana z listew, lub płyty sklejkowej.
Materac. Umieściliśmy go jako osobne kryterium, ponieważ zła jakość lub źle dobrany produkt może zepsuć wrażenia z najlepszego łóżka.