Lampy LED w kształcie kuli i ich cechy

Żarówki już dawno przestały być wyłącznie elementem oświetlenia, dziś ważny jest również ich wygląd. Lampa kulista LED jest więc wyraźnym dowodem na to, że ten znany dodatek może być nie tylko źródłem światła, ale także dekoracją wnętrza. Ekonomiczna, wygodna żarówka jest idealna do żyrandoli z otwartymi plafonami, można ją łatwo zainstalować i po pewnym czasie wymienić na nową.

Zalety żarówek LED w formie kuli

lampa kulaNajważniejszą zaletą tego typu lampy kule jest jej atrakcyjny kształt. Nie wszystkie nowoczesne żyrandole mają zamknięte klosze, często są modele lamp typu otwartego, a niewłaściwa lampa może po prostu zepsuć projekt produktu. Możesz również dodać zgrabną żarówkę w kształcie kuli do swojego żyrandola sufitowego lub lampy stołowej jako logiczne rozwiązanie projektowe.

Kilka ciekawych ofert na lampy kule znaleźć można w SFMEble.

Oprócz walorów estetycznych, żarówka kulka LED posiada wszystkie zalety oświetlenia LED:

  • Oszczędne zużycie energii elektrycznej – diody zużywają co najmniej 15 razy mniej energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjną żarówką
  • Długa żywotność – lampy LED mają żywotność 30 000 lub więcej godzin
  • Niskie odprowadzanie ciepła – cecha ta sprawia, że oświetlenie LED jest całkowicie bezpieczne

Jak wybrać żarówkę LED?

Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest rozmiar gniazda, który musi pasować do gniazda Twojej oprawy oświetleniowej. Równie ważna jest ciepła barwa światła – jej wybór zależy od rodzaju pomieszczenia i przeznaczenia oprawy. W sypialni najlepsze jest ciepłe światło o barwie 3000K, w salonie odpowiednie jest światło neutralne o barwie 4000K. W miejscach pracy, gdzie chcemy oświetlić konkretną część pomieszczenia, np. biurko, najlepszym wyborem będzie chłodne światło dzienne o barwie 5000K.

Również przy wyborze żarówki zwróć uwagę na jej moc – im wyższa wartość w specyfikacji technicznej, tym jaśniejsze będzie światło. W polskich sklepach internetowych można kupić żarówki LED po okazyjnej cenie. W razie potrzeby warto zadać pytanie obsłudze sklepu i znaleźć oprawę oświetleniową o odpowiednich parametrach.