Jak wybrać poduszki ozdobne?

poduszki dekoracyjne

Z pewnością poduszki dekoracyjne możemy zaliczyć do najważniejszych elementów w aspekcie wystroju salonu. Posiadają dużo zalet, lecz poduszka poduszce nierówna, dlatego zadajemy sobie pytanie, jak te poduszki wybrać i dobrać ze sobą. Wiele osób uważa, iż nie jest to skomplikowany temat, gdyż po prostu kupują ładne poduszki, umieszczają je na sofie i gotowe. Dzięki przypadkowi zapewne może się udać, dobrać odpowiednie poduszki dekoracyjne. Dlatego, aby być pewnym co do swojego wyboru, pierw trzeba się dobrze zastanowić nad rozmiarem czy materiałem, z jakiego została wykonana poduszka.

Rozmiar

Najlepszym wyznacznikiem, który wskażą nam jaką poduszkę ozdobną wybrać w danej wielkości jest rozmiar naszej sofy. W większości przypadku sofy 3-osobowe najlepiej będą się komponować z poduszkami o wymiarach od 45x45cm do 50x50cm. Mniejsze egzemplarze będą prezentować się dziwnie i nienaturalnie. W przypadku, gdy sofa jest naprawdę duża, można pokusić się o dekoracje w postaci poduszek XXL.

Kształt

poduszki dekoracyjne

Najczęściej spotykanym kształtem poduszek jest kwadrat. Jednakże w sklepach internetowych czy stacjonarnych możemy znaleźć modele w postaci prostokąta, czy okręgu. Warto podkreślić, iż kształt w dużym stopniu wpływa na funkcjonalność poduszki, dlatego: 

  • Jeżeli mamy potrzebę podparcia niższej części szyi bądź kręgosłupa wybierzmy poduszkę prostokątną.
  • Poduszki kwadratowe są najbardziej wszechstronne i możemy je wykorzystać, także podczas siedzenia na twardym fotelu lub krześle. Sprawdzają się wybitnie w sytuacji, gdy potrzebujemy podparcia całych pleców.
  • Kiedy sofa jest wykonana ze skóry, wtedy wybierzmy poduszki w kształcie wałka, gdyż nie będą się ześlizgiwać w dół i zapewniają lepszą podparcie lędźwi.