Przeznaczenie lamp podłogowych

lampa podłogowa

Wiele osób zastanawia się dzisiaj, jak wybrać lampę podłogową. Nie jest to zaskakujące. Po tym wszystkim, te produkty są prezentowane w szerokim zakresie. Wśród najbardziej popularnych modeli warto wyróżnić:

  • Dekoracyjne. Takie lampy podłogowe wyróżniają się oryginalnym wyglądem, służą do dekoracji pomieszczenia, są jego główną ozdobą. Mogą być wyposażone w jedną lub więcej nóg, mieć klosz o różnych kształtach, lub w ogóle go nie mieć. Wybór zależy od osobistych preferencji i specyfiki rozwiązania projektowego w nim zawartego.
  • Lampa hobbystyczna. Lampy takie wyposażone są zazwyczaj w dwa klosze, z których każdy zawiera żarówkę. Pierwsza z nich służy do tworzenia tła świetlnego, druga do oświetlania. Takie lampy podłogowe są zwykle instalowane w miejscach, w których osoba lubi czytać, robić rękodzieło. Są wygodne i praktyczne, mogą być montowane na biurkach, stołach lub podstawach podłogowych.
  • Funkcjonalne. Taka lampa podłogowa może zapewnić pełne oświetlenie w pomieszczeniu. Charakteryzuje się dużą mocą, możliwością regulacji kąta nachylenia lampy. Produkty tego typu często wykorzystywane jako główne źródło światła. Idealnie nadają się do małych salonów, korytarzy, sypialni.

Oprawy stojące są liderami rynku wśród typowych opraw. Doskonale spełniają swoją funkcję. Najważniejsze jest, aby do kwestii zakupu podejść odpowiedzialnie. Najważniejsze, aby kupując oprawę oświetleniową myśleć odpowiedzialnie.

Efekt świetlny (przepływ) lampy podłogowej dzieli się na następujące typy:

  • Kierunkowy : To światło jest najczęściej używane w lampach do czytania, a te oprawy mają elastyczny korpus, który kieruje światło lampy w pożądanym kierunku. Materiał abażuru jest najczęściej wykonany z metalu i tworzywa sztucznego.
  • Rozproszony : Klosz jest najczęściej wykonany z tkaniny, która przepuszcza światło. Za pomocą gęstości i koloru tkaniny abażuru możesz stworzyć odpowiednią atmosferę w pomieszczeniu, miękkie i przytulne oświetlenie.
  • Światło odbite : Oznacza oświetlenie sufitu i ścian. Takie lampy stojące mają klosz w kształcie misy, a światło skierowane do góry, odbite od sufitu i ścian, wizualnie powiększa przestrzeń. W tym czasie w pomieszczeniu powstaje przyjemne oświetlenie. Wygląda na to, że świeci słońce.