Dywany shaggy rabbit – czym są?

dywan rabbit duży do salonu

Odpowiedni dywan potrafi nadać niezwykle ciekawego wydźwięku pomieszczeniom – wręcz cała atmosfera może zostać zmieniona. Jednak na rynku jest tak dużo różnych rodzajów dywanów, co sprawia, że trudno o wybór tego, który sprawdzi się najlepiej. Jedną z możliwości jest dywan shaggy rabbit, którego ciekawy wygląd i właściwości funkcjonalne zapewnią komfort każdemu domownikowi. Czym dokładnie jest i co go cechuje?

Dywany rabbit – jak się prezentują?

dywan rabbit brązowy do pokojuNa początku warto powiedzieć o walorach estetycznych, które najczęściej są głównym powodem zakupu dywanu. Dywan rabbit jest świetnym rozwiązaniem, jeśli pragniemy czegoś, co będzie przypominać swoją konstrukcją przyjemne i miłe w dotyku futerko królika.

Najczęściej można spotkać tę opcję w kolorze szarym, jednak można również znaleźć je w innych kompozycjach. Taka opcja pozwoli na dostosowanie tego rodzaju dywanów do różnych kompozycji i aranżacji. Jednak estetyka to nie wszystko. Warto przyjrzeć się też funkcjonalności tego rozwiązania.

Dlaczego warto je wybrać?

Choć walory estetyczne mogą być czasem wystarczającym powodem, dywan shaggy rabbit cechuje się również funkcjonalnością. Zbudowany jest on z poliestru, który sprawia, że nie trzeba martwić się o przyciąganie kurzu, gdyż materiał ten charakteryzuje się antystatycznością. Czyni go to świetnym rozwiązaniem dla alergików, redukując ich dolegliwości.

Warto jednak pamiętać, że o dywany rabbit wciąż trzeba dokładnie dbać, a szczególnie odkurzać je przynajmniej 2 razy w tygodniu. W ten sposób zachowają swoje walory estetyczne, jak i antyalergiczne. Warto też dwa razy do roku go wytrzepać, jak i raz w roku wyprać. Żywotność dywanów zależy przede wszystkim od tego, jak o nie dbamy, dlatego warto poświęcić trochę czasu na pielęgnację, jeśli pragniemy okazałych i ciekawych dodatków do domu.

Osoby chętne zakupu odsyłam do sprawdzenia oferty na dywan shaggy rabbit w sklepie EUREKA. Dobra jakość i niska cena sprawiają, że dywany tej firmy są godne polecenia.