Domowy barek – idealne miejsce na alkohole

barek do salonu

Dla koneserów wysokoprocentowych trunków z pewnością wyjątkowym miejscem w domu jest barek. To właśnie w nim najlepiej jest przechowywać wszystkie swoje butelki z alkoholem. Warto więc zadbać, aby był pojemny, praktyczny oraz świetnie prezentował się wewnątrz salonu. Obecnie na rynku istnieje wiele świetnych rozwiązań, które sprawia, że kolekcja alkoholi będzie prezentowała się jeszcze korzystniej.

Barek nowoczesny czy klasyczny? 

barek do salonu

To jedno z podstawowych pytań na które trzeba sobie odpowiedzieć przed zakupem. Nowoczesny barek do salonu charakteryzuje się prostą formą i brakiem zdobień. Można go dostać np. w sklepie meblowym SFMEBLE. Na ogół taki barek będzie świetnie wyglądał w pomieszczeniach urządzonych w minimalistycznym stylu.

Domowe barki często kojarzą się z meblami wykonanymi niemal wyłącznie z drewna. Jest to tylko częściowo słuszne skojarzenie, ponieważ do produkcji nowoczesnych barków często wykorzystywane są także inne surowce takie jak np. metal. Bardzo modne są również barki z przeszklonymi witrynami. Ich największym atutem jest możliwość korzystnego wyeksponowania najcenniejszych butelek w kolekcji. Klasyczny barek do salonu posiada drewnianą konstrukcję i tak jak w przypadku nowszych mebli może posiadać szybę. Może charakteryzować się bardziej masywną formą i zdobionymi dodatkami, które nadają wyjątkowego wyglądu. Idealnie będą komponowały się z innymi meblami nawiązującymi swoim wyglądem do minionych lat. 

Barek do salonu przechowa każdy alkohol

Wszystkie meble w domu powinny być nie tylko ładne ale przede wszystkim praktyczne. Z tego powodu warto zadbać, aby barek do salonu mógł pomieścić wiele butelek różnych trunków. Do najpopularniejszych alkoholi w naszym kraju należy wódka, whisky oraz wino. Często można również się spotkać ze spożywaniem brandy czy szampana. Wszystkie te alkohole różnią się od siebie m.in. butelkami. Trzeba to koniecznie wziąć pod uwagę podczas zakupu. Zwłaszcza koneserzy różnego rodzaju alkoholu powinni zadbać, aby ich barek bez trudu pomieścił butelki o wielu różnych kształtach oraz wielkościach.