Dywany do pokoju dziecięcego

Twoja latorośl dorosła do etapu, w którym potrzebuje swojego pokoju. Stworzenie idealnego miejsca dla małego odkrywcy nie jest łatwym zadaniem. Wybór dostępnych dekoracji i dodatków dziecięcych jest ogromny. Twoje dziecko nie jest zainteresowane wybieranymi firanami czy poduszkami. Większość dnia spędza na podłodze w asyście zabawek. Okazuje się, że kluczowym elementem wyposażenia pokoju staje się dywan dziecięcy. Jak wybrać najbardziej odpowiedni? 

Idealny dywan do pokoju dziecka 

Dzieci kochają kolor. Nie lubią szarości, monotonii i klasycznych biało- czarnych barw. Świat dziecka jest wesoły i beztroski, więc wyposażenie jego pokoju również powinno takie być.

Bezpieczeństwo

Dywan dziecięcy oprócz bajkowego wyglądu musi być również dla dziecka bezpieczny. Nie powinien posiadać frędzli czy elementów, które łatwo można odgryźć. Jego faktura powinna być gładka. Najlepszy będzie dywan wykonany z materiału syntetycznego, który nie przyciąga kurzu i nie sprzyja rozwojowi wszelkich roztoczy, bakterii czy grzybów. Dywan do pokoju dziecięcego powinien być podgumowany na spodniej warstwie. Dzięki takiemu rozwiązaniu staje się antypoślizgowy, zapobiega niekontrolowanemu przesuwaniu i chroni przed upadkiem.

Czystość 

Zachowanie odpowiedniej czystości przy dziecku jest czasami nielada wyzwaniem. Jedzenie, picie czy zabawa polegająca na rozsypywaniu i rozrzucaniu. Dlatego nieodpowiednie są dawany z długim włosiem. Co więcej, taka struktura uniemożliwia wiele zabaw, np. układnie puzzli. 

Odpowiednia wielkość 

Dywan dziecięcy nie powinien być zbyt duży. Powinien znajdować się w tzw. „wolnej przestrzeni” bez wkładania jego części pod meble. Wybór odpowiedniej wielkości pozwoli na swobodne odkurzenie czy wypranie, co przy małym artyście konieczne jest bardzo często. 

Podsumowując, przy wyborze dywanu do pokoju dziecięcego oprócz zachwytu swojego dziecka nad pięknym wzorem i kolorem danego produktu, zwróć również uwagę na jego funkcjonalność i bezpieczeństwo, a wybór z pewnością będzie trafiony.

Dywan do pokoju dziecięcego dostępny w tym miejscu.