Jak dopasować materace FDM do indywidualnych potrzeb i preferencji?

Materace FDM

Aby wybrać porządny materac FDM należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Większość osób niestety zwraca uwagę jedynie na rozmiar, miękkość i cenę, co oczywiście jest bardzo dużym błędem.

Wzrost i budowa ciała ma znaczenie

Wybierając materace FDM należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wzrost i wagę. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie budowa ciała jest jednym z najważniejszych elementów, który ma bezpośredni wpływ na twardość. Osoby ciężkie powinny rozglądać się za dość twardymi materacami. H1 to materace bardzo miękkie, z kolei symbolem H5 oznaczane są twarde materace FDM. Dla osób o wadze około 80 kg zdecydowanie najlepszym wyborem są klasyczne materace H2. Firma FDM ma w swojej szerokiej ofercie sprzedażowej materace, które mają bardzo różny stopień twardości, dzięki czemu doskonale dopasowują się do ciała.

Kwestie zdrowotne

Materace FDM

Profesjonalne materace FDM należy dostosować również do różnych schorzeń kręgosłupa. Osoby, które często zmagają się z bólami pleców i kręgosłupa, powinny zakup materaca FDM jak najszybciej skonsultować z doświadczonym ortopedą albo fizjoterapeutą. Firma FDM oferuje nowoczesne materace, które wyposażone są w zaawansowane mechanizmy antyalergiczne. Ich głównym zadaniem jest oczywiście zapobieganie rozwojowi roztoczy, grzybów i drobnoustrojów. Godne polecenia są przede wszystkim antyalergiczne materace z pianki i lateksu. Ciekawą propozycją mogą okazać się również niezawodne pokrowce wykonane z naturalnej tkaniny membranowej. Materiał ten skutecznie zapobiega przenikaniu wilgoci do wnętrza materaca, dzięki czemu łatwo utrzymać go w idealnej czystości.