Dywan ważnym elementem wystroju

Dywan sizalowy

Wybór dywanu odpowiedniego dla wnętrza urządzonego ze smakiem, niekiedy stanowi spore wyzwanie nawet dla specjalistów. Mnogość wzorów, materiałów i ogólnodostępność wielu możliwości na rynku dywanów, wcale nie ułatwiają sprawy. Wbrew pozorom, w kwestii urządzania wnętrz, od dywanu zależeć może, czy przestrzeń zyska niepowtarzalny charakter, czy też pogrąży się w marazmie. Odpowiednio dopasowany, ma szansę stać się bardzo ważnym akcentem w urządzaniu pomieszczeń, których zadaniem jest cieszyć oko gości i domowników.

Dywany kolibri – charakterystyka

Dywan sizalowy

Jedna z możliwości dostępnych na rynku, to dywan kolibri (https://sklepeureka.pl/kolekcje/kolibri). Charakteryzuje się on zwykle prostymi, nieskomplikowanymi wzorami opierającymi się na regularnych kształtach. Często spotyka się także figury geometryczne czy wspomniane wcześniej wzory o dużym zagęszczeniu, które bezpośrednio nawiązują i przywodzą na myśl naturę. Warto wspomnieć choćby o delikatnych motywach roślinnych czy kwiatowych, gdzie występują również nienachalne kształty zwierząt. Nie bez znaczenia jest tu także kolorystyka – zwykle stonowana, jednolita, zawierająca przygaszone zielenie i żółcienie, jakby na przekór kolorowemu, najmniejszemu ptakowi świata, od którego pochodzi nazwa tego rozwiązania, a który równie chętnie wykorzystywany jest jako motyw obecny na materiale.

Co ważne, gdy mówimy o dywanach kolibri, nie mamy na myśli konkretnego materiału, z którego ów jest wykonany. Te bowiem mogą być różne, w zależności od potrzeb konsumenta: dywan sztuczny, wełniany, akrylowy, shaggy itp. Kolibri odwołuje się nie tyle do rodzaju, co do motywu obecnego na samym materiale dywanu. To idealny wybór dla osób, które cenią sobie połączenie gustownych dodatków z ich prostotą. Kolibri to szansa, by nawet w centrum gwarnego miasta, móc przez moment poczuć się jak na łonie natury.