Konsola do salonu – mebel z duszą

Konsola do salonu - mebel z duszą

Salon powinien być pokojem reprezentacyjnym, w końcu to właśnie tu zapraszamy gości. Warto zadbać, by znajdowały się w nim meble nie tylko niezbędne i praktyczne, ale również takie, które sprawiają, że pokój dzienny zyskuje niebanalny charakter. Konsole do salonu są właśnie taka propozycja. Jak wybrać mebel, który ma duszę?

Stylowy mebel

Konsole do salonu bardzo często są traktowane jako meble wyłącznie dekoracyjne. Nie musi tak być. Wystarczy wybrać konsolę, która ma szuflady. Ukryjemy w nich wiele drobiazgów.

Wybierając konsolę do salonu w stylu klasycznym warto skoncentrować się na drewnianych modelach. Konsola na giętych nogach będzie idealna do salonu w stylu prowansalskim, na metalowych do wnętrza industrialnego.

W nowoczesnym pokoju dziennym idealna będzie konsola ze szklanym blatem i chromowanymi nogami. Do salonu glamour warto wybrać blat z czarnego szkła, które jest niezwykle elegancki.

Jak zaaranżować konsolę?

Konsole do salonu można wykorzystać jako meble dekoracyjne. W takiej sytuacji będą elegancko wyglądały pod ścianą, na której zawiśnie obraz czy lustro. Konsolę można również wykorzystać do wydzielenia stref w pokoju.

Konsola do salonu - mebel z duszą

Ustawiając konsolę za kanapą wydzielimy strefę wypoczynkową od jadalnej. Koniecznie trzeba pamiętać, by wybrać mebel, który nie jest wyższy od poręczy kanapy. Konsola nie może być również szersza niż sofa.

Ustawiając konsole na tyłach kanapy zyskamy również elegancki mebel, na którym można wyeksponować rodzinne zdjęcia czy dekoracyjne bibeloty. Jest to również idealne miejsce, by ustawić lampkę stołową. Dzięki temu w salonie będzie przytulnie i klimatycznie.