Stolik nocny w sypialni dziecięcej

Pokój dziecięcy często pełni jednocześnie rolę sypialni i bawialni dla młodego użytkownika. Ważnym meblem jest w nim łóżko, które powinno być doskonale dopasowane rozmiarem do potrzeb dziecka. Dla zapewnienia wnętrzu większej funkcjonalności można ustawić obok łóżka stolik, na którym ustawi się lampkę nocną czy przytulankę, z którą lubi zasypiać maluch.

Oryginalny stolik, który spodoba się dziecku

W sypialniach dla dorosłych ustawia się „zwykłe” stoliki, które mają być po prostu ładne i funkcjonalne. W pomieszczeniu przeznaczonym dla dziecka zwykły mebel może się sprawdzić, ale znacznie lepiej będzie wybrać coś bardziej atrakcyjnego dla małego użytkownika. W sprzedaży są stoliki nocne imitujące przedmioty z bajek, udekorowane baśniowo bądź po prostu bardzo kolorowe – będą wydawały się oryginalne, nietypowe, pomogą wyobraźni dziecka przemienić je w coś naprawdę super.

Uwaga na wywrotki!


Stolik nocny ustawiany w sypialni dziecka musi być naprawdę stabilnym i bezpiecznym meblem – istnieje ryzyko, że maluch podczas snu zacznie się wiercić i uderzy w stolik, spadnie, przewróci go itd. Może się to skończyć uszkodzeniami ciała oraz stratą materialną (robi się poważnie, gdy na stoliku stoi lampka lub jakiekolwiek urządzenie elektryczne). Bezpiecznym rozwiązaniem będzie stolik będący po prostu bryłą z możliwością wkładania czegoś do wewnątrz po podniesieniu blatu lub otworzeniu klapki w ściankach. Takie modele nie przewracają się, nie mają też ostrych krawędzi i do tego pozostają bardzo lekkie.