Wypocznij nocą jak król, czyli o wyborze najlepszego możliwego łóżka

Łóżka przeznaczone do wnętrza sypialni oraz pozostałe elementy wyposażenia tego pomieszczenia są bardzo istotne z punktu widzenia nocnego wypoczynku. Zbyt zagracona, niewielka sypialnia sprawi, że nie będziemy się w niej czuć komfortowo. Jednocześnie, jeśli ustawimy w dużym pomieszczeniu małe łóżko – będzie ono wyglądać groteskowo i nie zapewni odpowiedniej wygody. O czym pamiętać przy zakupie łóżka, aby w pełni wypocząć?

Rozmiar, który pozwoli wygodnie ułożyć się każdemu

W przypadku wyboru stelaża dla pary ogromne znaczenie ma dopasowanie jego rozmiarów do faktycznych potrzeb. Jeśli obydwie osoby śpią spokojnie – w pełni wystarczy niewielkie łóżko 140×200. W przypadku par, które uwielbiają się rozłożyć i wypoczywać na dużej przestrzeni – zdecydowanie lepszym wyborem są stelaże o rozmiarach 160×200 lub 180×200. O ile ten ostatni rozmiar daje 100% wygody dla każdego, to może okazać się zbyt duży do części sypialni – dlatego należy znaleźć kompromis między wygodą a dostępną przestrzenią.

Komfortowy materac – czyli jaki?

Najistotniejszą z punktu widzenia przeciętnego użytkownika kwestią jest odpowiednio dobrany materac. Zbyt miękki – bardzo szybko sprawi, że będziemy wstawać obolali i niewypoczęci, zbyt twardy – spowoduje trudności w zasypianiu i ogólnym znalezieniu komfortowej pozycji. Najlepszym, choć również najdroższym wyborem są materace ergonomiczne, które dopasowują się kształtem do poszczególnych części ciała. Stworzone z pianki o różnych stopniach twardości, pod naciskiem człowieka układają się tak, by zapewnić maksymalny komfort wypoczynku.

Ogólna jakość wykonania gwarancją trwałości

Nie należy zapominać również o ogólnym dobrym wykonaniu całego łóżka. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że stelaż nie rozleci się po kilku miesiącach jego użytkowania, a poszczególne elementy nie poluzują się, powodując nieprzyjemne skrzypienie podczas obracania się w nocy. Choć ciężko to stwierdzić na pierwszy rzut oka, często można zauważyć, czy jakość poszczególnych fragmentów (na przykład same deski) jest odpowiednia.