Najlepsze materiały na pościel

pościel andropol

Sporą część dnia spędzamy w łóżku, dlatego też tak ważne jest nie tylko jego odpowiednie dopasowanie, jak również dobranie przyjemniej, a zarazem dobrze wyglądającej pościeli. Dziś, ładna pościel odgrywa bardzo dużą rolę w urządzaniu sypialni. Na rynku znajdziemy wielu producentów gustownej, dobrej jakościowo pościeli. Na szczególną uwagę na pewno zasługuje pościel andropol- wiodący producent tego typu wyposażenia.

Najlepsze tkaniny na pościel andropol

Wybór materiału, z jakiego chcemy mieć pościel, w głównej mierze zależy tylko od naszych osobistych preferencji. Jednak zdecydowanie trzeba zwracać uwagę nie tylko na wygląd materiału, lecz również na jego właściwości. Dobre jakościowo pościele, zdecydowanie wpływają na jakość snu, a także są przyjazne dla skóry, ponieważ pozwalają jej oddychać. Tu warto pamiętać, że w końcu pościel to materiał, który będziemy „mieć na sobie” przez kilka godzin dziennie. Tu więc nie powinno nikogo dziwić, że na pościel do sypialni zwykle stosuje się jedynie naturalne materiały. Te syntetyczne zdecydowanie nie sprzyjają naszemu zdrowiu czy nawet komfortowemu wypoczynkowi. Wśród najbardziej popularnych tkanin naturalnych, stosowane na pościel (w tym na tą luksusową) wymienia się np. bawełnę, która występuje w różnych odmianach.

Bawełna na pościel andropol

Pościel bawełniana jak ta z firmypościel andropol Andropol jest chyba jedną z najczęściej spotykanych w naszych sypialniach a kupisz ją np.: w podpierzyna. A to wszystko za sprawą jej niezwykłych właściwości. Bawełna jest niezwykle przyjemna dla ciała, miękka i ciepła w dotyku, a dodatkowo łatwo ją utrzymać w czystości. Wśród pościeli bawełnianej, znajdziemy też taką o splotach satynowych (często zwaną po prostu pościelą satynową lub atłasową). Tu znajdziemy też bardziej ekskluzywną wersję bawełny: bawełnę egipską i bawełnę Pima.

Bawełna egipska zaliczana jest do najdroższych materiałów na pościel, a wszystko to z uwagi na wyjątkowo długie włókna, które nadają pościeli luksusowy wygląd i wytrzymałość. Z kolei bawełna Pima- dzięki swym nadzwyczajnie długim włóknom, przez wielu uważana jest za najlepszą bawełnę na świecie. Słynie ze swojej miękkości i jedwabistego połysku. Jest też odporna na mechacenie.